Termovizní monokulár HELION 2 XP50

pulsar-helion-2-uvod
pulsar-helion-2-uvod2

Nová úroveň thermovizního stopování

pulsar-helion-2-senzor

Vysoce citlivý tepelný zobrazovací snímač

Pokročilý snímač NETD <40 mK vytváří přesné zobrazení detailů i za nepříznivých povětrnostních podmínek, jako je déšť a mlha. I když je tepelný kontrast nízký, malé teplotní rozdíly jsou jasně viditelné díky bohatě kontrastnímu obrazu s vysokým rozlišením.

pulsar-helion-2-zoom

Obraz ve vysokém rozlišení

Ostré, bohatě kontrastní termální zobrazování pro lepší identifikaci zvířat, jejich končetin a dokonce i těch nejmenších detailů jako větví, listí, trávy a terénu.

Variabilní digitální zoom

Digitální zoom až 8x, poskytuje lepší zaostření a lepší celkové rozpoznávání objektů na potřebné vzdálenosti.

Vlastní technologie Image Boost společnosti Pulsar

Skládá se ze softwarových algoritmů určených ke zvýšení jasnosti obrazu a celkových detailů obrazu. Výsledkem Image Boost je ostřejší a podrobnější zorné pole a tím zvýšená možnost identifikace cílů.

pulsar-helion-2-dalka

Dlouhý dosah detekce až na 1800 m

Výkonný objektiv v kombinaci s profesionálním termovizním snímačem s technologií NETD 40 mK poskytuje výjimečné detekční schopnosti. Standardní objekt vysoký 1,8 m lze detekovat na vzdálenost 1800 m i v úplné tmě.

pulsar-trail-2-samoled

Plnobarevný HD AMOLED displej

Nový displej poskytuje ostré, bohatě kontrastní a živě zbarvené zorné pole, technologie AMOLED zajišťuje bezchybné, plynulé zobrazování ve vysokém rozlišení a úsporu energie.

pulsar-helion-2-stream

Vestavěný rekordér fotografií a videa

Vestavěný videorekordér je velkým přínosem, pokud jde o natáčení nebo fotografování jedinečných okamžiků. Jedno stisknutí tlačítka REC zachytí záběry, které lze snadno sdílet s kolegy, přáteli a rodinou. 16 GB vnitřní paměti poskytuje mnoho hodin zaznamenaného videa a spoustu fotografií.

Interní paměť 16 GB

16 GB paměti nabízí dostatek místa pro nahrávání a fotografování vzrušujících okamžiků. Zaznamenané soubory lze později stáhnout do počítače nebo smartphonu.

Obraz v obraze

Funkce „obraz v obraze“ zobrazuje další okno s 2x zvětšeným obrazem.  Okno je umístěno na středu, v horní části obrazovky a zabírá pouze 1/10 z celkové plochy obrazu. Uživatel přitom vidí obraz v širokém záběru celého zorného pole přístroje a současně zvětšený náhled.

Vodotěsnost IPX7

Vodotěsná ochrana IPX7 chrání přístroj před deštěm, sněhem ale i prachem a zachovává  provozuschopnost přistroje i po ponoření do vody do hloubky 1 metru po dobu až 30 minut.

8 barevných palet zobrazení

Osmi barevná paleta vylepšuje prohlížení v různých podmínkách. Zatímco klasický režim „White Hot“ je mimořádně univerzální, pro detekci divoké zvěře v noci je často preferován režim „Hot Black“. Červená černobílá pomáhá omezit nebo zabránit výstupu jasného podsvícení z okuláru. Sépie často zlepšuje pozorování na velké vzdálenosti, zatímco „Red Hot“, „Rainbow“ a „Ultramarine“ zvyšují teplotní rozdíly různých atributů objektů. Fialová pomáhá rychleji identifikovat objekty.

Hot White

crop_990x910_hot-white

Hot Black

crop_990x910_hot_black

Hot Red

crop_990x910_hotred

Rainbow

crop_990x910_rainbow

Ultramarine

crop_990x910_ultramarine

Red Monochrome

crop_990x910_hot_black

Violet

crop_990x910_violet

Sepia

crop_990x910_sepia
pulsar-helion-2-vision

Wi-Fi propojení se zařízeními iOS a Android

Vestavěný modul Wi-Fi poskytuje připojení termokamery se smartphony nebo tablety se systémem Android nebo iOS. Kombinace smartphonu a termokamery nabízí řadu jedinečných funkcí, jako je přímé streamování obrazu, stahování a sdílení zaznamenaných souborů, aktualizace firmwaru a mnoho dalších.

Systém napájení B-Pack

Helion 2 používá pro napájení progresivní systém B-Pack, který se skládá z rychle vyměnitelného dobíjecího akumulátoru IPS7 s kapacitou 6,4 A-h a poskytujícího až 8 hodin provozu. K dispozici je také výkonnější akumulátor IPS14 nebo kontejner pro klasické baterie AA, které poslouží jako řešení pro napájení mimo síť.

Stadiametrický dálkoměr

Helion má stadiametrický dálkoměr ve tvaru zaměřovače, který umožňuje měření vzdálenosti k pozorovaným objektům s obvyklou výškou (jelen – 1,7 m; kanec – 0,7 m; zajíc – 0,3 m) s vynikající přesností.

Vysoká frekvence obrazu

Vzhledem k vysoké frekvenci obrazu (50 Hz) je ideální používat termokameru dynamicky (při rychlém pohybu pozorovatele nebo objektu pozorování).

Uživatelsky přívětivé ovládání

Ovládaní termovize Helion 2 je jednoduché a intuitivní. Ovládací prvky jsou umístěné pro jejích pohodlné ovládaní jednou rukou. Veškerá nastavení jsou přehledně uspořádaná do menu. Při zobrazení menu a změně nastavení parametrů jsou jejich aktuální hodnoty zobrazovány mimo centrální část displeje a dokresleny pro lepší čitelnost stíněním. Tímto nedochází zákryt středu obrazu a uživatel může i nadále komfortně sledovat cíl. Důležité informace o nastavení jsou vždy zobrazené ve spodním stavovém řádku.

Externí napájecí zdroj

Díky konektoru micro-USB umožňuje Helion rychlé a snadné nabíjení z externích zdrojů, jako jsou power banky. Nabíjení z power banky dokonce zvyšuje schopnost napájet Helion během extrémně chladného počasí a zároveň chrání zdroj před rychlým vybitím.

Aktualizovatelný software

Aplikace Stream Vision kompatibilní s iOS a Android zajišťuje, že jsou k dispozici nejnovější verze softwaru Helion.

Automatické vypnutí displeje

V krátkých přestávkách při pozorování pro šetření energie napájení a zlepšení maskovacího efektu lze využít funkci vypnutí displeje. Při aktivaci funkce jsou ostatní obvody zaměřovače aktivní a k obnovení zobrazení dochází okamžitě.

Široký rozsah provozních teplot

Termokamery Helion jsou určené pro použití při nízkých teplotách (-25 °C) díky mrazu odolnému displeji AMOLED.

Technické parametry

Zvětšení:2.5 - 20x
Digitální zvětšení:2x; 4x; 8x
Mikrobolometr:640x480 px (NETD <40 mK)
Rozměr pixelu:17 µm
Typ displeje:AMOLED
Rozlíšení displeje:640x480 px
Snímkový kmitočet:50 Hz
Vzdálenost detekce:1800 m
Ohnisková vzdálenost:50 mm
Clonové číslo:f/1.2
Průměr objektivu:42 mm
Zorný úhel:12.4x9.3°
Zorné pole ve 100 m:21.8x16.3 m
Oční reliéf:15 mm
Průměr výstupní pupily:5 mm
Dioptrická korekce:- 5…+ 5dioptrie
Nejkratší ostřící vzdálenost:3 m
Napájení:3.0.. 4,2 B-Pack (Li-ion) V
Kapacita (C):6400 (IPS7) mAh
Externí napájení:5 V (Micro USB)
Videorekordér:Ano
Velikost paměti:16 GB
Video/Foto formát:.avi / .jpg
Video/Foto rozlíšení:640x480 px
Voděodolnost:IPX7
Závit:1/4""
Provozní teploty:-25 ..+50 °C
Wi-Fi:Ano
USB, typ:Micro USB
Dálkové ovládání:Ano
Provozní doba ( při 22 °C):až 10 (s IPS7) hod.
Rozměry:234x55x58 mm
Hmotnost:0,5kg

Fotogalerie

© 2019 Robert Procházka, V Jamce 79, Rakovník, 269 01, IČ: 45810010, DIČ: CZ7304201201

webdesign: DTPak.cz